Jeśli chodzi o zakup domu lub refinansowanie istniejącego kredytu hipotecznego, istnieje wiele opcji pożyczki i wiele czynników, które pomagają określić, co jest dla Ciebie odpowiednie. Jako właściciel domu powinieneś nie tylko brać pod uwagę cele, ale także patrzeć w przyszłość. Gdzie widzisz siebie w ciągu następnych pięciu, dziesięciu i piętnastu lat? Jak tam z twoją pracą? Pracujesz na stanowisku płacowym lub na strukturze prowizji? Czy masz dzieci? Czy widzisz, jak Twoja rodzina rośnie w perspektywie krótko- i długoterminowej? Czy zacząłeś oszczędzać na naukę swoich dzieci? To tylko kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę i porozmawiać z doradcą ds. Kredytów hipotecznych.

Trzydziesto letni stały kredyt hipoteczny

Najbardziej typowym produktem kredytowym jest 30-letni stały kredyt hipoteczny. W przypadku tego produktu Twoje oprocentowanie jest ustalane na pełne 360 miesięcy. Twoja spłata kredytu hipotecznego się nie zmienia, ale kwota odsetek i kwoty głównej zmienia się co miesiąc. Ponieważ od salda pożyczki płacisz tylko odsetki, część płatności z tytułu odsetek spada, a część spłaty kredytu hipotecznego przypisana do kwoty głównej rośnie. Nazywa się to amortyzacją - koszt kredytu rozłożony na okres kredytowania.

Ponieważ 30-letnia stała pozwala na spłatę pożyczki przez 30 lat, będzie miała niższą miesięczną spłatę niż powiedzmy 15- lub 20-letnia stała. Dzięki temu Twoja spłata jest niższa w porównaniu, ale przez cały okres trwania pożyczki będziesz płacić znacznie większe odsetki niż w przypadku pożyczki hipotecznej krótkoterminowej. Nawet jeśli możesz sobie pozwolić na 15-letnią stałą spłatę, musisz zadać sobie pytanie, co jest ważniejsze, jak przyspieszyć spłatę kredytu hipotecznego podczas budowania kapitału lub wyższy przepływ gotówki przy niższej spłacie kredytu hipotecznego.