Do treści | Do menu | Do wyszukiwania

czwartek, luty 2 2017

Na jakie dodatkowe elementy bank zwraca uwagę przed udzieleniem kredytu?

money-1235656_640.jpg Z pewnością przyznanie kredytu przez bank zależne jest posiadania zdolności kredytowej. Jest to niewątpliwie najważniejszy punkt. Obecnie, po wprowadzonej zmianie przepisów hipoteczny kredyt jak i gotówkowy nie będzie mógł oznaczać aż tak prostej drogi. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, aby można było tą szanse zwiększyć. Jednak nie przez te czynniki bank jest w stanie przydzielić kredyt. Istnieją także inne elementy mogące mieć wpływ otrzymania kredytu. Gdy nie możesz ubiegać się o kredyt sprawdź szybkie pożyczki na http://www.okasa.pl/.

Kontynuuj czytanie...

piątek, grudzień 16 2016

Ciekawe pojęcia kredytowe.

Linia kredytowa i elastyczna linia kredytowa.

Jednym z ciekawszych produktów bankowych jakie pomagają w finansowaniu działalności klientów jest linia kredytowa. Polega ona na tym, że bank udostępnia klientowi określoną kwotę, będąca limitem jaki może wypłacić z karty. Wszystko określa dokładnie umowa jaką bank podpisuje z kredytobiorcą. Może on korzystać z przyznanego limitu w ramach swoich potrzeb. Bank nie sprawdza za każdym razem kiedy wypłacamy pieniądze naszej zdolności kredytowej. Raz przyznał nam limit i możemy z niego w pełni korzystać. Klienci cenią linię kredytową przede wszystkim dlatego, że za jej pośrednictwem można bardzo szybko mieć dostęp do pieniędzy. Linia kredytowa może mieć również formę umowy generalnej jaka dotyczy finansowania. Można w tym przypadku samemu zdecydować jaka ma być forma finansowania kredytu i sami możemy wybrać konkretny produkt jaki oferuje nam bank. Linia kredytowa może być związana z kredytami w rachunkach bieżących, z kredytami obrotowymi, a także z akredytywami. Wartość zadłużenia jakie mamy w banku nie może być większa niż limit jaki nam ten bank przyznał. Charakter jaki może mieć linia kredytowa może być odnawialny lub nieodnawialny. Jeżeli mamy odnawialną linię kredytową, każda spłacona przez nas kwota kredytu jest dla nas kwotą na nowo dostępną. Jeżeli kredyt mamy za pośrednictwem linii nieodnawialnej kredyt wykorzystujemy tylko raz. Linia kredytowa ma również swoje koszta. Są nimi odsetki jakie płacone są od kwoty naszego zadłużenia, a także opłata za to, że bank jest gotowy, aby nam te środki wypłacić. Należy mieć również na uwadze, że przyjdzie nam zapłacić prowizję za odnowienie, albo za przyznanie nam linii kredytowej. Instrumentem jaki należy do Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest elastyczna linia kredytowa. O taką linię mogą wystarać się kraje jakie posiadają nienaganną przeszłość i mają solidne fundamenty, w celu znalezienie najlepszych kredytów w kraju odwiedź stronę, i ciesz się szybką gotówką.

Kontynuuj czytanie...

piątek, listopad 7 2014

Korzyści z lokat bankowych

Obecnie wiele osób poszukuje najlepszego sposobu na zainwestowanie posiadanych wolnych środków finansowych.

Lokaty bankowe są najlepszą formą oszczędzania a działa to tak, że oddaje się pieniądze do banku, czyli jakąś tam określoną sumę pieniędzy na czas, który wcześniej został wyznaczony. Po tym czasie pieniądze można wybrać, ale też można zostawić je na dłużej a w tym czasie te pieniądze są w obrocie a bank za to, że udostępniamy swoje pieniądze wypłaca nam odsetki w zależności na jak długi czas trzymamy w banku pieniądze. Takie odsetki mogą nam zwiększyć o sporą sumę pieniędzy nasze konto bankowe tylko przez jakiś czas muszą poleżeć na naszym koncie bankowym. Jeżeli ktoś jest zdecydowany na otworzenie takiej lokaty, która jest terminowa musi zobaczyć, jakie jest jej oprocentowanie i czy jest możliwość przedłużania jej o określony umówiony czas. Następnie musimy mieć możliwość wypłacania odsetek przed terminem w razie konieczności i rozwiązywania umowy przed jej końcem terminowym. Jednak bardzo często lokaty które w razie zerwania grożą utratą odsetek są znacznie wyżej oprocentowane. Jeżeli więc ktoś ma pewność, że przez ten czas nie będzie potrzebował pieniędzy, wówczas może się zdecydować na taką właśnie lokatę, co na pewno przyniesie mu dość wiele korzyści. Korzystna porównywarka lokat bankowych dostępna tutaj.

Jakie lokaty proponuje bank

Zazwyczaj każdy bank przedstawia swoim klientom różnorodne rodzaje lokat. W niektórych bankach jest tak, że proponują oni lokaty progresywne a wtedy na takiej lokacie oprocentowanie się podwyższa, jeżeli wydłużymy czas lokaty, co jest też dobrym rozwiązaniem. Inną nazwą lokat bankowych można nazwać depozyt bankowy, czyli powierzanie swoich pieniędzy w ręce banku. Co do depozytów to nie muszą to być pieniądze, ale również biżuteria czy też papiery wartościowe i są one przechowywane w banku za nie dużą opłatą. Obecnie oferty banków są różnorodne, i bardzo często skierowane do klientów banku oraz do osób które nie mają z nim nic wspólnego. Coraz częściej klienci banku mogą liczyć na znacznie lepsze oferty oraz preferencyjne warunki ich zakładania oraz realizacji lokat.

Bezpieczeństwo lokat bankowych

Lokaty bankowe są bardzo bezpieczne i bez obaw można powierzyć swoje oszczędności bankowi a odsetki to zysk dla naszej lokaty. Jeśli zależy nam na wyliczeniu zysku z określonej lokaty to najlepiej zapytać o to bank, bo oni wyliczają średnią z całego roku lub też z określonego czasu, na jaki chcemy oddać swoje pieniądze. Podejmując się takiej formy oszczędzania musimy też zastanowić się czy oprocentowanie ma być zmienne czy też stałe. Jest to nie lada dylemat, bo jak wiadomo zmienna stopa procentowa jest bardzo ryzykownym posunięciem niż stałe oprocentowanie. W umowie bankowej jest wszystko opisane jak zmienia się oprocentowanie i jakie okoliczności na to wpływają. Obecnie nasza wiedza, jak chodzi o lokaty bankowe jest coraz większa, dlatego też doskonale wiemy, czego oczekujemy od lokat i jakie mają mieć warunki te które nas interesują.

Jak sprawdzać warunki lokat

Aby sprawdzić to, co nam oferują banki w tym zakresie, możemy bez problemu dowiedzieć się tego na przykład porównując ze sobą oferty banków. Możemy w tym celu udać się do specjalisty takiego jak doradca finansowy, i dzięki temu szybko uzyskać odpowiedzi na nasze pytania. Jednak bez problemu możemy także sprawdzić to co nas interesuje samodzielnie. W tym celu dobrym narzędziem będą tak zwane porównywarki lokat które pozwolą nam szybko sprawdzić to, która lokata będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Zazwyczaj na stronach tego typu możemy sami określić warunki jakie ma spełniać lokata i w ten sposób wyszukać te, które spełniają nasze kryteria.