Według badań amerykańskich uczonych kredyty gotówkowe najczęściej bierzemy w tzw. gorących okresach i na wydatki, których nie byliśmy w stanie zaplanować (remont mieszkania, kupno sprzętów AGD, trudna sytuacja życiowa etc.). Kto najczęściej decyduje się na taką formę pożyczki?

Wiele osób młodych decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego właśnie z wymienionych wyżej powodów. A to trzeba wyremontować mieszkanie, zepsuła się lodówka, a nie mamy gotówki na nową, zbliżają się święta i trzeba kupić prezenty, czy w końcu chcemy wyjechać na wymarzone wakacje.

Jednak nie tylko oni decydują się na taki krok. Zwykle młodzi są ludźmi świadomymi tego czego się podejmują. Analizują wcześniej wszelkie za i przeciw, szukają najodpowiedniejszego dla siebie banku czy firmy pożyczkowej. Większe ryzyko, ale i zysk niosą wszystkie kredyt udzielane osobom starszym. W Polsce co raz gorzej wiedzie się emerytom i rencistom. Lekarstwa drożeją, rosną koszty utrzymania mieszkania, model rodziny przeszedł transformację i nikt nie chce mieszkać ze starymi rodzicami. Firmy pożyczkowe wykorzystują ten fakt w swoich kampaniach marketingowych.