Ponieważ pożyczkodawca ma pewną ochronę przed utratą pieniędzy, które ci pożyczył, zabezpieczona pożyczka będzie często miała niższą stopę procentową niż niezabezpieczona pożyczka. Ktoś, kto może nie kwalifikować się do niezabezpieczonej pożyczki z powodu złego kredytu, może łatwiej uzyskać pożyczkę zabezpieczoną.

Różne pożyczki zabezpieczone Dwa najczęstsze rodzaje pożyczek zabezpieczonych to kredyty hipoteczne, w tym kredyty hipoteczne i kredyty samochodowe. Kiedy zaciągasz pożyczkę na zakup domu lub samochodu, pożyczkodawca stawia zastaw na nieruchomości. Oznacza to, że pożyczkodawca ma prawo własności do domu lub samochodu, a pożyczkodawca może sprzedać nieruchomość w celu zaspokojenia pożyczki, jeśli nie spełni warunków pożyczki.

Hipoteka jest dobrym zabezpieczonym przykładem pożyczki. Bank, który udzieli ci kredytu hipotecznego na zakup domu, zostanie wymieniony jako osoba mająca prawo do twojej nieruchomości - jeśli nie spłacisz kredytu hipotecznego zgodnie z umową, bank może przejąć dom w celu odzyskania pieniędzy, które zostały ci pożyczone.

Możesz także uzyskać zabezpieczoną osobistą pożyczkę lub kartę kredytową. Pożyczki te są zwykle zabezpieczone depozytem lub pieniędzmi posiadanymi na rachunku oszczędnościowym. Mogą być wykorzystywane do budowania historii kredytowej lub płacenia za wydatki awaryjne bez deponowania oszczędności.

Kto powinien zgłosić się po pożyczkę zabezpieczoną? Jeśli potrzebujesz pożyczki na coś innego niż zakup domu lub samochodu, możesz mieć wybór między ubieganiem się o pożyczkę zabezpieczoną lub niezabezpieczoną. Oprocentowanie pożyczek zabezpieczonych jest zwykle niższe. Ponieważ pożyczkodawca ma pewien zwrot, jeśli nie wywiążesz się z zobowiązań, oprocentowanie pożyczek zabezpieczonych jest zwykle niższe niż oprocentowanie pożyczek niezabezpieczonych. To zakłada, że ??twoja ocena kredytowa jest wystarczająca, aby zakwalifikować się do niezabezpieczonej pożyczki. Poza tym, zabezpieczona pożyczka może pomóc w budowaniu kredytu, co jest jej kolejnym atutem.