Na czym polega kredyt gotówkowy Inaczej kredyt gotówkowy nazywamy również pożyczka bądź też kredytem konsumpcyjnym, Pamiętajmy jednak o tym, że pożyczka w banku to nie to samo co pożyczka gotówkowa w firmie pożyczkowej. Różnicę możemy łatwo zauważyć gdyż działalność banków określa ustawa o kredycie konsumenckim, natomiast firmy pożyczkowe pożyczają pieniądze na podstawie kodeksu cywilnego. Może to oznaczać że jeżeli nie dokładnie przeczytamy umowę możemy się naciąć i zaciągnięta w firmie pożyczkowej może nas kosztować krocie .

Kredyt gotówkowy w banku czy w firmie pożyczkowej Ustawa o kredycie konsumenckim na podstawie której pracują banki oraz inne firmy pożyczkowe narzuca szereg obowiązków informacyjnych, a wszystko po to aby zasady umowy były jasne i przejrzyste dla potencjalnego klienta. Niestety bywa tak że doświadczenie bankowcy znajdują wiele innych kruczków prawnych które wcale nie będą dla nas korzystne. Dzieję się to wszystko po to by banki mogły zarobić na nas jak najwięcej pieniędzy, poprzez maskowanie formularzy informacyjnych oraz samych umów. Z reguły regulaminy oraz umowy pisane są takim językiem który jest w dziewięćdziesięciu procentach nie zrozumiały dla przeciętnego człowieka. Pamiętajmy, że pożyczając pieniądze od banku nasz doradca będzie dbał przede wszystkim o interesy banku a nie nasze, z tego też względu powinniśmy zawsze korzystać z porównywanie kredytów gotówkowych w bankach a także pożyczek krótkoterminowych. Pożyczki zaciąganie w firmach są zdecydowanie szybsze i łatwiejsze do uzyskania.

Ile gotówki możemy pożyczyć i na jak długo Maksymalna kwota kredytu określona przez ustawę o kredycie konsumenckim mówi że maksymalna kwota pożyczki gotówkowej to około 255 000 zł i może być ona udzielona maksymalnie na 10 lat. W praktyce niestety tylko bardzo zamożne osoby mają szansę na tak wysoki kredyt gotówkowy. Wysokość naszej pożyczki zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej którą oblicza dla nas bank. Pamiętajmy o tym, ze zdolność kredytowa możemy wyliczyć sobie również sami za pomocą dostępnych w Internecie kalkulatorów zdolności kredytowej.