Także sami zainteresowani w przypływie desperacji postanawiają wziąć kredyt, a potem brakuje im pieniędzy na jego spłacenie. Wpadają w błędne koło, z którego niejednokrotnie nie są w stanie się wydostać. Wbrew pozorom jednak banki, są nadal stosunkowo mocno zamknięte, jeżeli chodzi o udzielanie kredytów seniorom. Obwarowują możliwość uzyskania kredytu licznymi zobowiązaniami z powodu, uzasadnionej zresztą, obawy przed nagłą śmiercią seniora, bardzo dokładnie przyglądają się potencjalnym kredytobiorcom. Częstotliwość przyznania takiej pożyczki jest nadal mniejsza niż w przypadku osoby młodej czy w dojrzałym wieku.

Getin Bank wyszedł naprzeciw tym uprzedzeniom i starając się przełamać wszelkie obawy i zastrzeżenia oferuje kredyt dla rencistów i emerytów do kwoty, uwaga, 150 tys. zł. Czas kredytowania wynosi od 3 do 96 miesięcy, a więc podobnie jak w każdym innym kredycie gotówkowym. Bank nie wymaga określenia celu kredytu. To czego wymaga to obywatelstwo polskie lub stała karta pobytu oraz minimalny dochód jaki rencista czy emeryt musi wykazać, czyli jedynie 550 zł miesięcznie.

Pożyczki gotówkowe kojarzą się nam głownie z osobami starszymi, a kredyty gotówkowe z młodymi. Nie zawsze jednak tak musi być. Banki robią coraz więcej, aby obniżyć wymagania uzyskania takich pożyczek przez rencistów i emerytów, jednocześnie dostosowując je do tej grupy kredytobiorców. Warto zatem śledzić nowinki i pytać w bankach o specjalne produkty dla seniorów.