Niniejsze sprawozdanie koncentruje się na generowaniu potencjalnych klientów, którzy zachęcają konsumentów do dostarczania informacji o sobie, aby dowiedzieć się więcej o produkcie lub usłudze. Te generatory informacji są pośrednikami. Wiele z nich sprzedaje dane konsumentów firmom oferującym ryzykowne produkty finansowe i inne kontrowersyjne usługi. Ich praktyki mogą być czasami lekkomyślne, nieetyczne, a nawet nielegalne.

Te opcje są kluczowe dla rynku kredytów online wypłaty. Kredyty - małe, krótkoterminowe produkty kredytowe o bardzo wysokich stopach procentowych - są szkodliwe dla większości kredytobiorców, są one nielegalne lub ograniczone w wielu stanach. Niektóre państwa nawet ograniczają zachęty do wypłaty pożyczki. Niemniej jednak oszuści w tej branży nadal zbierają wrażliwe informacje finansowe od słabszych i często zdesperowanych konsumentów. Mogą sprzedawać te informacje szeroko: nie tylko dla pożyczkodawców, ale także dla sprzedawców innych produktów finansowych, a czasem wręcz przeciwnie - złodziejom.

Niektóre państwa ujawniły na dużą skalę działania związane z nadużyciami finansowanymi przez wypłaty gotówkowe. Niemniej jednak są narzędzia, które nadal kierują reklamy do klientów w internecie. W dużej mierze opierają się na platformach reklamowych online i komercyjnych dostawcach danych. Te partnerstwa pozwalają im kierować reklamy na żądaną grupę odbiorców, na przykład ograniczając zakres geograficzny swoich reklam. Dlatego biorąc pod uwagę pożyczki krótkoterminowe, warto także wziąć pod uwagę zagrożenia i prawne złożoności związane z generowaniem potencjalnych klientów w Internecie – szczególnie te, które dokumentują powszechne wykorzystanie reklam w wyszukiwarce dzięki generatorom wypłaconych kwot. Trzeba sprawdzać firmy, księgi branżowe, raporty z badań i różne publicznie dostępne fora i kanały przekazywania rozmów internetowych.