Wpłata raty w kasie banku

Jest to bardzo pewny sposób zapewniający 100% terminowość, gdyż środki są księgowane bezpośrednio na rachunku kredytu. Jego wadą jest uciążliwość, gdyż wymaga on pofatygowania się do najbliższego oddziału banku.

Przekaz pocztowy

Obok spłaty w oddziale banku jest to jeden z najbardziej czasochłonnych sposobów spłaty rat kredytu. Wiąże się z koniecznością dokonania opłaty za przekaz pocztowy, co dodatkowo podnosi koszt obsługi zobowiązania. Poza tym na pocztę musimy się udać i nie mamy gwarancji tego, że pieniądze dojdą na konto kredytu przed terminem płatności raty. Kilka lat temu przekaz pocztowy potrafił dotrzeć do adresata nawet po tygodniu, co powoduje, że ciężko jest zaufać tej metodzie. Jeżeli ktoś nie ma wyjścia i musi z niej skorzystać, sugerujemy wysłanie pieniędzy z dużym wyprzedzeniem.

Spłata przez wpłatomat

Nie jest to najprostszy, ale jeden z najtańszych sposobów spłaty kredytu gotówkowego, gdyż korzystając z wpłatomatów banku, w którym mamy kredyt nie płacimy prowizji. Minusem tego rozwiązania jest to, że musimy mieć odliczoną kwotę, gdyż wpłatomat nie wyda nam reszty, ponadto przyjmuje tylko banknoty.

Jak widać, istnieje wiele sposobów spłaty kredytu gotówkowego, dzięki czemu każdy niezależnie od tego, czy miesza w dużym mieście, w mniejszej miejscowości, czy na wsi znajdzie z pewnością rozwiązanie, z którego będzie mógł skorzystać.